Ethereum Mucidi Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Fiyat Zıpladı!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, son Warpcast blog yazısında, Blockchain tabanlı bir bulut depolama platformu olan Storj gibi merkezi olmayan protokollerin beklentilerini tartıştı. Buterin, uzun süredir var olmasına ve yenilikçi teknolojisine rağmen projenin ilerlemesini ve benimsenmesini sorguladı. Bu yazının ardından bulut depolama platformunun yerel tokeni STORJ dikey bir yükseliş gördü.

Ethereum mucidi Storj’dan bahsetti ve ‘Neden?’ diye sordu!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Vitalik Buterin, kripto ve Blockchain alanında sık sık yazılar kaleme alıyor. Ethereum mucidi, son yazısında Storj’un veri depolamaya yönelik yeni yaklaşımını ele aldı. Buterin, bunlara rağmen Storj’un henüz kayda değer bir ilgi görmediğine dikkat çekiyor. Buterin, bu tür projelerin yaygın olarak benimsenmesini engelleyen faktörleri anlamaya çalışıyor. Bunun, potansiyellerini ortaya çıkarmak için çok önemli olduğunu vurguluyor.

Vitalik Buterin’in analizi, bu merkezi olmayan depolama çözümlerinin yeniden ilgi görmenin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Buterin, paydaşları artan benimseme işaretlerini izlemeye çağırıyor. Ayrıca, bu tür platformların dijital varlık alanındaki veri depolama uygulamalarında nasıl bir değişimi temsil edebileceğini düşünmeye teşvik ediyor.

Altcoin fiyatı Buterin’in övgüsüne pozitif tepki verdi!

Ethereum mucidinin açıklamalarına paralel olarak, Storj’un yerel tokeni STORJ fiyatı tepki verdi. Altcoin fiyatı, kısa süre içinde piyasa değerinde kayda değer bir artış yaşadı. STORJ, gün içinde seyrettiği 0,79 dolar seviyelerinden dikey çıkış yaptı ve 0,925 doları gördü. Kısa bir süre içindeki yaklaşık %20’lik bu artış dikkatleri çekti. Ayrıca, tokenin işlem hacmi %284’lük artış gördü. Bu da kripto topluluğundaki saygın bir figürün onayıyla beslenen piyasa iyimserliğini yansıttı.

STORJ günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte token fiyatı daha sonra irtifa kaybetmeye başladı. Ancak, yine de token fiyatı Buterin’in blog yazısından öncesine kıyasla önemli ölçüde yüksek kaldı. Yazı sırasında STORJ, günlük bazda %8,9 kazançla 0,863 dolardan işlem görüyordu. Piyasa analistleri Storj’u yakından izliyor. Analistler, merkezi olmayan veri çözümlerinde vurgulanan vaadinden ilham alan potansiyel bir ralli öngörüyor.

Yatırımcılar yaklaşan katalizörlere bakarken Ethereum ısınıyor

Bu arada, birbirine yaklaşan üç katalizör Ethereum’un son rallisini ateşledi. Ancak traderlar 4 bin doları aştığında çok daha fazla kazanç bekliyor. Ethereum, psikolojik açıdan önemli olan 4 bin dolarlık direnç seviyesinin hemen altında. Token yazı sırasında 3,9 bin dolardan işlem görüyor. Analistler, bir kırılmanın yukarı yönde patlayıcı bir hareketi tetikleyeceğini söylüyor. Kripto analisti Roman Trading, “Direnç için 4 bin dolara gidiyoruz. Eğer kırarsak, ATH’lere tam olarak göndereceğiz,” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x